Książki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet będzie dopiero 8 marca, ale jeśli zaplanujesz kupno prezentu wcześniej, oszczędzisz sobie czasu i nerwów. Jeśli zadajesz sobie pytania: co chciałaby przeczytać? czy jej się to spodoba? lubi ten gatunek? – jesteś w odpowiednim miejscu, ponieważ tutaj otrzymasz kilka pozycji książkowych, które z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości. Idealny prezent na Dzień Kobiet to:

“Przyjaciel” Sigrid Nunez

Wdowa, główna bohaterka właśnie straciła najbliższego przyjaciela. Był dla niej wszystkim, potrzebowała go. Niestety w sercu i w myślach zostają tylko pustka, ale i wielki pies arlekin – trzeba się nim zająć. Ale kto ma to zrobić? Wcale nie przepada za zwierzętami, jest już stara, no i w ogóle na co jej to. Autorka opowiada w tej książce (w sposób niezwykle ciepły i błyskotliwy) o śmierci, miłości oraz przyjaźni, czyli uczuciach, zjawiskach, które są obecne w życiu każdego z nas. Pisze też o tym, jak ważne są zwierzęta, że one też kształtują nasz światopogląd i stosunek do ludzi. Powstaje pytanie: kto jest bardziej pomocny i potrzebny? zwierzęta nam czy na odwrót? O tym więcej w “Przyjacielu”…

“Zły” Leopold Tyrmand

To legendarna książka, która szczyt czytelności osiągnęła w czasach PRL-u, a dzisiaj znów odkrywana jest na nowo. Opowiada o kryminalnych zbrodniach tamtego okresu zebranych w całość przez Leopolda Tyrmanda, pisarza, publicystę, popularyzatora jazzu w Polsce. “Zły” to połączenie, składa się na niego: western, romans, kryminał. Akcja rozpoczyna się od napadów, ale na przestępców. Zupełna odwrotność niż w dotyczasowo stworzonych powieściach. Milicja ma problem ze znalezieniem uczciwego i sprawiedliwego szeryfa. Warszawa i ludzie z podziemnego światka ruszają na wojnę. Znakiem rozpoznawczym głównego bohatera jest jasne, przejrzyste spojrzenie. Co jeszcze się wydarzy? Pogranicze jawy i rzeczywistości z pewnością nie zawiedzie nikogo.

“Szeptacz” Alex North

“Szeptacz” był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w roku 2019. Thriller zachwycił tysiące czytelników. Może pociągnie za sobą również i kobietę, której postanowisz go podarować? Główny bohater Tom, jako pisarz jakoś sobie radzi. Jest w dobrym stanie do momentu, gdy nagle umiera mu żona. Tom co raz częściej nie potrafi porozumieć się z synem i właśnie w tych chwilach czuje, że brakuje mu ukochanej najbardziej. By wreszcie coś zmienić, postanawiają przeprowadzić się do Senne Featherbank, z którym jednak od początku jest coś nie tak. Mrok, tajemnica, ciche pomrukiwanie wiatru, szepty… Bohaterowie dowiadują się, że wiele lat temu seryjny morderca zabił tam pięciu chłopców. Przestępca uzyskał pseudonim Szeptacz. W mieście dochodzi do porwania. Panuje zamęt, szok i fala strachu. Czy historia się powtarza?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com